Modern Oto

Pratik Bilgiler

Mercedes-Benz Bakım

Bakım el kitabının önemi

Mercedes-Benz'in uzun süreli sağlık durumu ve sizin ve yolcularınızın güvenliği açısından, aracınızı düzenli aralıklarla bakıma tabi tutmanız son derece önemlidir. Bu nedenle aracınızın bakım el kitabını hazır bulundurmanız gerekir. Mercedes-Benz teknisyeninizin her rutin servis ziyareti sırasında hangi araç hizmetlerini vereceğini belirtir.

Belirli aracınızın tarifeli servis ihtiyaçları hakkında bilgi almak için yetkili Mercedes-Benz bayinize danışmanızı öneririz.

2009 model yılı veya daha yenisi için gerekli araç bakım

Mercedes-Benz 2009 model yılı itibarıyla, 10,000 mil veya 12 aylık aralıklarla hangisinin önce gerçekleştiğini takip ediyor. Gerekli bakım, aracınızı en yüksek çalışma koşullarında tutmak ve aracınıza zarar vermemek için rutin bakımdır. Diğer tüm model yılları için, belirli bakım takvimi bilgileri için bakım el kitabına bakın.

Mercedes-Benz'inizi rutin bakım için yetkili bir Mercedes-Benz bayisine götürdüğünüzde, teknisyenler aracınıza bakım yapmak için özel araçlar, araçlar, teknik literatür, Orijinal Mercedes-Benz Parçaları ve benzersiz teknik eğitimler kullanmaktadır. Her şeyin zamanında kontrol edilmesini sağlamak için bakım el kitabını ayrıntılı bir şekilde takip ediyorlar.

Mercedes-Benz Bakım El Kitabı, Mercedes-Benz teknisyeninizin her rutin servis ziyaretinde hangi hizmetleri gerçekleştireceğini belirtir.

 

2009 ve sonrası modeli için önerilen bakım

Düzenli olarak gerekli bakıma ek olarak, tavsiye edilen bakım önerileri, yetkili Mercedes Benz Bayiğinizin özel ihtiyaçları veya önerileri temel alınarak aracınız için ek bakım ipuçları sunmak için hazırlanmış bir hizmettir.

Mercedes-Benz teknisyeninin spesifik tavsiyelerinin ötesinde, aşağıdaki öğeleri düzenli olarak ve uzun yolculuktan önce kontrol etmeyi unutmayın:

·         Motor yağı seviyesi

·         Soğutma sıvısı seviyesi

·         Fren sistemi sıvı seviyesi (Fren hidroliğinin eklenmesi gerekiyorsa, nedeni belirlemek için yetkili bir Mercedes-Benz Bayisine bakın.)

·         Ön cam yıkama sistemi (Mercedes-Benz cam sileceği solvent / konsantresi ile karıştırılmış yıkayıcı sıvısını ekleyin, test fonksiyonu ve silecek lastiklerini kontrol edin.)

·         Lastik basıncı (En az iki haftada bir kontrol edin.)

Aracınızın konfigürasyonuyla ilgili olursa, düzenli lastik dönüşü önerilen her aralıkta veya düzensiz (engebeli) lastik aşınmasının ilk işaretlerinde gerçekleştirilmelidir. Bir lastik kontrolü, düzenli bakım aralıkları arasında en az bir kez meydana gelebilecek bir lastik dönme ihtiyacını belirlemenize yardımcı olabilir. Belirli tavsiyeler için yetkili Mercedes Benz Bayisine başvurun.

Şiddetli çalışma koşullarında gerekli bakım

Gerekli bakım aralıkları normal çalışma koşullarına göre belirlenmiştir. Herhangi bir ciddi çalışma koşulları, iç filtreler, buji, soğutma sıvısı, lastik vb. Öğelerin daha sık değiştirilmesini gerektirebilir. Bu parçaların düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerekirse aracınızın servis randevuları için gerekenden önce getirilmesi, gerekirse Mercedes -Benz pik şartlarında.

Bakım el kitabı, Mercedes-Benz teknisyeninizin her rutin servis ziyaretinde hangi hizmetleri gerçekleştireceğini belirtir.

* Lastik üreticisinin talimatlarına uygun olarak veya aksi takdirde lastik üreticisinin talimatlarına göre önerilir. Döndürme yalnızca, kademesiz genişlikteki lastiksiz araçlar için geçerlidir. Sapan genişliği olan lastikli araçların dönüş yerine kontrol edilmesi gerekir. Lastikler her servis ziyareti sırasında en az bir kez döndürülmeli / denetlenmelidir. Aracınızın lastikleri ile ilgili ayrıntılar için Servis Müdürünüze bakın.