Aracınız herşeyiyle “Mercedes-Benz” olarak kalsın

Periyodik Bakım

Mercedes-Benz Önerilen Servis

Harika bir otomobile büyük bir yatırım yaptınız ve bu yatırımın yeni bir koşulda tutulması söz konusu olduğunda Mercedes-Benz'in tavsiye edilen servis seviyelerine uymanız önemlidir.

Mercedes-Benz, aracınızın kontrol panelindeki göstergelerle uyarılmak üzere bakım için Flex Zaman Çizelgesi kullanır.

Bu aralığı takiben, kontrol panelinizde tek bir anahtar simgesi yanıp söndüğünde bir sonraki hizmetiniz olacaktır. Tek anahtar, bir Hizmet A'nın zamanı olduğunu gösterir.

 

Periyodik Bakımlar neden önemlidir?

Mercedes-Benz otomobilinizi en üst seviyede tutmak ve fabrika gereksinimlerine göre korumak hızlı bir yağdan ve yağ değişiminden daha fazlasını gerektirir. Bu serviste, motorunuzu zararlı yabancı parçacıklardan koruyan hava filtresini inceler ve temizleriz. Benzin ve hava motorunuzda kullanıldığından, bir filtreden ve bir dizi enjektörden geçer. Eğer bu bileşenler kirlenmiş ve tıkanmışsa, bu kötü performansa ve düşük yakıt ekonomisine neden olur

Ayrıca, düzgün çalışırken zararlı kirleticilerin aracınızın içine girmesini önleyen toz filtresini değiştirmenizi öneririz. Ardından, yakıt hattınızı ve konektörlerinizi hasar veya aşınma açısından inceliyoruz ve yakıt deposu buhar ventilasyon sistemini, hortumları ve yakıt deposu desteklerini kontrol ediyoruz.

Egzoz boruları, susturucular ve askılar çatlaklar, bozulma veya hasar açısından incelenir. Buna ek olarak, fren hatlarınızın ve hortumlarınızda çatlaklar veya hasar olup olmadığı kontrol edilmeli ve lastikleriniz pürüzlü aşınma olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunların hepsi, Mercedes-Benz'inizi yolda ve sorunsuz bir yerde tutmak için tasarlanmış koruyucu önlemlerdir.